Aktualności

11.05.2021

 

ZAPROSZENIE na wykłady Pana Profesora Zhendoga Jin

 

 

 

Studentki : Ewelina Gapys, Magdalena Skalska i Karolina Wykręt reprezentowały  Studenckie Koło Naukowe prze Katedrze i Zakładzie Chemii Organicznej, Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu w czasie Międzynarodowej Konferencji "3rd International Conference of Pharmaceutical and Medical Sciences ".
Informacje na temat prezentowanych wyników dostępne są w linku:
      

 

W roku akademickim 2017/2018 studenci naszego koła czynnie popularyzowali naukę w trakcie trwania:

  • Dni Otwartych Wydziału Farmaceutycznego z OML w Sosnowcu (dwukrotnie 28-29.09.2017 oraz 17.04.2018),
  • Inauguracji Uniwersytetu Licealisty przy Wydziale Farmaceutycznym z OML w Sosnowcu (27.10. 2017),
  • „Dni Nauk Przyrodniczych" w VI LO im J. Korczaka w Sosnowcu – przeprowadzenie wykładu dla uczniów II i III klas (18.04.2018),
  • „Dni Zdrowia” w III LO im. Orła Białego w Jaworznie – przeprowadzenie dwóch wykładów dla uczniów II i I klasy (25.05.2018).

 

25 maja 2018 r. na zaproszenie III LO im. Orła Białego w Jaworznie, studentka V roku Farmacji: Anna Matuła będąca przewodniczącą  Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze i Zakładzie Chemii Organicznej, Wydziału Farmaceutycznego z OML w Sosnowcu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,  spotkała się z młodzieżą klas  II. Studentka pod opieką dr hab. n. farm. Beaty Morak-Młodawskiej przygotowała prezentację nt:„Prawdy i mity o zdrowej diecie”  dotyczącą popularyzacji nauk farmaceutycznych i promowania zdrowego trybu życia. 

       

 

18 kwietnia 2018 r. na zaproszenie VI LO im. Janusza Korczaka w Sosnowcu, studentka V roku Farmacji: Anna Matuła działająca w Studenckim Kole Naukowym przy Katedrze i Zakładzie Chemii Organicznej, Wydziału Farmaceutycznego z OML w Sosnowcu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,  spotkała się z młodzieżą klas I, II. Studentka pod opieką dr hab. n. farm. Beaty Morak-Młodawskiej przygotowała prezentację nt:„Prawdy i mity o zdrowej diecie. Co warto suplementować oraz fakty i mity, które znajdziecie w Internecie”  dotyczącą popularyzacji farmacji i promowania zdrowego trybu życia, która wprowadziła uczniów w tematykę profilaktyki dbania o zdrowie.

       

 

 

25 kwietnia 2017 r. na zaproszenie II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu, studentki IV roku Farmacji: Natalia Liber i Anna Matuła działające w Studenckim Kole Naukowym przy Katedrze i Zakładzie Chemii Organicznej, Wydziału Farmaceutycznego z OML w Sosnowcu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach spotkały się z młodzieżą klas I, II i III. Studentki pod opieką dr  hab. n. farm. Beaty Morak-Młodawskiej przygotowały prezentacje nt:„ Suplementy diety a zdrowa dieta”  dotyczącą popularyzacji nauk farmaceutycznych i promowania zdrowego trybu życia, która wprowadziła uczniów w tematykę profilaktyki dbania o zdrowie.

Przeprowadzone zajęcia były częścią programu realizowanego przez II LO im E. Plater w Sosnowcu:  "Dni Nauk Przyrodniczych".

        

 

W roku akademickim 2016/2017 studenci naszego koła czynnie popularyzowali naukę w trakcie trwania:

  • Dni Otwartych Wydziału Farmaceutycznego z OML w Sosnowcu,
  • Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach,
  • "Dni Nauk Przyrodniczych" w II LO im E. Plater w Sosnowcu,
  • 45 lecie Wydziału Farmaceutycznego z OML w Sosnowcu.

 

W roku akademickim 2016/2017 studenci pracujący w kole podjęli trud napisania publikacji poglądowej dotyczącej aktywności biologicznej związków acetylenowych, która została opublikowana na łamach Wiadomości Chemicznych:

  • Monika Kadela-Tomanek, Elwira Chrobak, Ewa Bębenek, Agnieszka Lubczyńska, Szymon Siudak, Anna Wójcik, Agnieszka Otulakowska, Stanisław Boryczka - Aktywność biologiczna związków acetylenowych pochodzenia naturalnego - Chem. 2016; T.70, nr 9-10, s.614-632, 2016

 

W roku akademickim 2015/2016 studenci naszego koła brali czynny udział w Dniach Otwartych Wydziału Farmaceutycznego z OML w Sosnowcu. W trakcie tych dni popularyzowali nauki farmaceutyczne  i chemiczne. Brali również udział w  Inauguracji programu edukacyjnego Uniwersytet Licealisty przy Wydziale Farmaceutycznym z OML w Sosnowcu.

 

 

W roku akademickim 2014/2015 studentki pracujące w kole podjęły trud napisania publikacji poglądowej dotyczącej znaczenia pochodnych fenotiazynowych, która została opublikowana na łamach Farmacji Polskiej:

K. Maciusiak, A. Małowska, A. Rybińska – Wybrane klasyczne fenotiazyny oraz ich nowe pochodne w świetle działania przeciwnowotworowego. Farm. Pol., 2015, 71(5): 265-273.